انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اداره ارتباطات و کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد در همدان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خبر داد

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اداره ارتباطات و کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد در همدان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای با اداره کل ارتباطات و فناوری استان و کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی منعقد شد.
علیرضا مهرابی اظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان منعقد شد.

وی گفت: تفاهم‌نامه همکاری آموزشی به‌منظور ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای در سطح استان با هدف استفاده گروه هدف فاوا با استانداردهای مهارت‌آموزی تدوین‌شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در قالب برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‎‌ای منعقدشده است.

مدیرکل فنی و حرفه‎ای استان همدان ادامه داد: توسعه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در فاوا، آموزش و ارتقای سطح مهارتی اعضای آن، همسو کردن برنامه‌های مشترک با آموزش‌های مهارتی، استفاده از ظرفیت طرفین در خصوص اجرای همایش‌ها از دیگر اهداف این امر بوده است.

مهرابی در خصوص تعهدات فنی و حرفه‌ای استان گفت: اجرای دوره‌های نیازسنجی، معرفی ظرفیت‌های کارگاهی مراکز آموزش فنی، همکاری در شناسایی مهارت‌های موردنیاز بازار کار استان در حوزه فاوا، معرفی پروژه‌های قابل‌اجرای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مهارت آموختگان، اطلاع‌رسانی وب‌سایت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری‌کسب‌وکارهای نوپا به مربیان، دانش‌آموختگان و صاحبان ایده در اداره کل و مراکز دولتی و خصوصی وابسته از تعهدات اداره کل فنی و حرفه‎ای است.

مهرابی تدوین و به‌روزرسانی استانداردهای شغلی و آموزشی موردنیاز فاوا ،حوزه‌های دارای اولویت تولید برنامه‌های کاربردی تلفن همراه (اپلیکیشن و بازی) برای فعالان حقیقی و حقوقی، استانداردسازی و برگزاری دوره بررسی آسیب‌پذیری سایت‌های شبکه‌های داخلی دستگاه‌های اجرایی برای کارشناسان فاوا، تهیه بسته دوره‌های آموزشی موردنیاز دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی و دفاتر پیشخوان شهری (در دو بخش مهارت‌های عمومی و تخصصی)، مشارکت در برگزاری جلسات آموزش و کارگاهی (WORKSHOP) در راستای تولید محتوای دیجیتال بومی با محوریت تولید برنامه‌های کاربردی تلفن همراه (APPLICATION & GAME) را از دیگر تعهدات دانست.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای این تفاهم‌نامه و برگزاری دوره‎‌های آموزش مهارتی گام مؤثری در راستای ارتقای صلاحیت‌های فنی و حرفه‌ای و توانمندسازی حوزه فاوا، متناسب با نیاز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان برداشته شود.