رشد اقتصادی ICT با جبران عقب افتادگی ها در زیر ساخت های فناوری اطلاعات

رشد اقتصادی ICT با جبران عقب افتادگی ها در زیر ساخت های فناوری اطلاعات

دکتر محمود واعظی در افتتاح «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» اظهار داشت: ایجاد نهضت نرم‌افزار و نهضت محتوا در کشور در راستای دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه تأمین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دنبال ایجاد فضا برای فعالیت بیشتر بخش خصوصی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم.

وی گفت: بخش فاوا توانایی آن را دارد با کمترین میزان سرمایه‌گذاری بیشترین شغل را ایجاد کند لذا دولت در پیگیری ایجاد شغل از این بخش مصمم است.

وی میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این بخش در دو سال اخیر را بیش از یک‌صد هزار میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: شش هزار و پانصد میلیارد ریال این سرمایه‌گذاری را بخش خصوصی انجام داده که اقدامی بسیار ارزشمند است.

این گزارش حاکی است، در ادامه این مراسم معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با تغییرات پارادایمی که در حوزه دسترسی شکل‌گرفته حجم محتوای کشور طی دو سال گذشته ده در صد به ۴۰ در صد رسیده است.

باقری اصل از فعالیت 55 هزار اپلیکیشن داخلی در کشور خبر داد که توسط 22 هزار متخصص داخلی ایجاد شده است و گفت: آمارها نشان می‌دهد که سالانه حجم بازار کسب‌وکارهای نوپا در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات تا دو برابر رشد دارد.

وی با بیان این‌که روند رو به رشدی را در کسب‌وکارهای نوپا در طول سال‌های آینده شاهد خواهیم بود گفت: سالانه با 200 هزار نفر دانش‌آموخته در حوزه‌های مختلف ICT مواجه هستیم که این تعداد فارغ‌التحصیلان با ایده‌های نو می‌توانند در کسب‌وکارهای نوپا وارد بازار شوند.

باقری اصل گفت: سازمان فناوری اطلاعات ایران با هدف حمایت از کسب‌وکارهای نوپای ICT در تلاش برای افزایش همکاری‌ها و هماهنگی‌های بین بخش دولتی و غیردولتی است.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که با تجمیع امکانات به حمایت از افرادی که درصدد پیاده‌سازی ایده‌هایشان هستند کمک کرده و از سویی دیگر مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا می‌تواند ارتباط مستقیمی با بازیگران مختلف بازار و صنعتگران بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات برقرار کند.